Slovensky
Magyar
English
Deutsch

A vándorkiállítás helyszínei


1998-ban

1998. március 15. Komárom, Városi Művelődési Központ, A magyar forradalom és szabadságharc 150. évfordulója
1998. április 20. Búcs, Községháza, Lovas emléktúra a Tavaszi hadjárat tiszteletére
1998. május 31. Érsekújvár, Blaha utcai óvoda, gyermeknap
1998. június 11. Udvard, járási bemutató: Népszokások az oktató-nevelő munkában
1998. június 17. Tardoskedd, a község első írásos emlékének 777. évfordulója
1998. július 4. Neszmély, Magyarország, Hídverő Napok
1998. július 12. Izsa, az izsai evangélikus templom alapja USA-ból érkezett építőinek tiszteletére
1998 augusztus 3-7. Kamocsa, alkotótábor, régi mesterségek
1998. augusztus 23. Gímes, a község első írásos emlékének 885. évfordulója
1998. szeptember 8. Pozsony, Magyar Köztársaság Kulturális Intézete
1998. október 20. Losonc, Magyar Köztársaság Kulturális Intézete
1998. november 23. Párkány, Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Ady Napok

1999-ben

1999. január 14. Budapest, Magyarok Háza, Semmelweis u. 1-3.
1999. február 6. Muzsla, szomszédolás, népművészeti csoportok találkozója
1999. február 21. Kisgyarmat, kultúrház
1999. március 5. Rozsnyó, Bányászati Múzeum Galériája
1999. április 1. Hetény, Lilla Galéria
1999. április 29. Komárom, Magyarország, Monostori Erőd, Komáromi Napok
1999. május 14. Somorja, Magyar Tannyelvű Alapiskola: Közös hazánk Európa, konferencia
1999. május 21. Martos, IV. Országos Pünkösdi Népművészeti Ünnepség
1999. június 3. Zselíz, V. Nemzetközi Kulturális Fesztivál
1999. július 4. Aha-Verebély, Kultúrház
1999. augusztus 25 Madarász, II. Szlovákiai Nyári Szabadegyetem, Orbán Viktor és Mikuláš Dzurinda miniszterelnöki találkozója
1999. szeptember 14. Győr, III. Országos Babakiállítás a III. Közép-Európai Babakonferencián
1999. szeptember 17. Komárom. I. Dunamenti Múzeumi Szalon – Európa közös örökségünk címen
1999. október 25. Szombathely, Magyarország, Helyőrségi Klub
1999. november 5. Gúta, Tájház
1999. november 18. Galánta, kultúrház
1999. november 25. Deáki, óvodapedagógusok szakmai találkozója: Néphagyományőrzés az óvodában
1999. november 30. Dunaszerdahely, Művelődési Központ, Óvodapedagógiai Napok
1999. december 7. Nagymegyer, Városi Könyvtár
1999. december 23. Kürt, Községháza
1999. december 27. Fűr, Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola

2000-ben

2000. január 8. Szalka, Csemadok 50. évfordulója
2000. január 29. Vágsellye, Selye Ifjúsági Klub
2000. február 20. Kéménd, a Csemadok 50. évfordulója
2000. március 6. Ipolyság, Bieta Étterem – magyar hét
2000. március 14. Érsekújvár, Csemadok-ház, Czuczor Gergely Napok
2000. április 2. Szímő, Galéria, haranglábavató ünnepély
2000. április 10. Ekecs, községi könyvtár
2000. április 16. Nyékvárkony, óvoda
2000. április 26. Révkomárom, Városi Művelődési Központ, Gyermekdallam Európában, konferencia
2000. május 12. Dorog, Magyarország, a megbékélés napja
2000. május 21. Budapest, Budapesti Kongresszusi Központ, Magyarok V. Világkongresszusa
2000. május 22. Budapest, Milleniumi Szalon, Olaf Palme sétány
2000. június 27. Hannover I - EXPO 2000 Világkiállítás, Magyar pavilon
2000. július 7. Budapest, Szabadság tér 2., Magyar Reformátusok IV. Világtalálkozója, Lórántfi Zsuzsanna Nőegylet, A megmaradás konferenciája
2000. július 24. Kisbér, Bakonytérségi Napok
2000. augusztus 3. Budapest, Magyar Kultúra Alapítvány Székháza, V. Kárpátmedencei Napok, régiók találkozása
2000. augusztus 10. Tapolca, Városi Könyvtár, Millenniumi sokadalom
2000. augusztus 11. Csém, Millenniumi emlékhely avatása
2000. augusztus 13. Hannover II - EXPO 2000 Világkiállítás, Magyar hét
2000. szeptember 13 Barslédec, Falunap, Jelképek, 1000 éves Lédec
2000. szeptember 15. Esztergom, Sylvester útja – Európa útja, konferencia, Régi Esztergom Vármegye falvainak találkozója
2000. szeptember 16. Budapest, BNV, Európa pavilon
2000. október 13. Pécsvárad, Pécsváradi leányvásár
2000. október 21. Alistál, falunap, jelképek avatása
2000. október 22. Brünn, Csehország, Magyar Napok
2000. október 23. Léva, Mohiak találkozója
2000. november 10. Dunaradvány, Baróti Szabó Dávid Napok
2000. november 19. Kövesd, Millenniumi emlékműavatás
2000. november 25. Path, falunap
2000. december 15. Kisújfalu, alapiskola, Luca-napi népszokások

2001-ben

2001. január 14. Nána, Csemadok-évzáró
2001. február 4. Nagykér, Csemadok-évzáró
2001. március 11. Aranyos, március 15-i ünnepség
2001. március 30. Ógyalla, Hét Csillag Társulás Kiállítása
2001. április 29. Nyitracsehi, falunap
2001. május 12. Szalatnya, népművészeti kiállítás
2001. május 19. Szemeréd, községi hivatal,
2001. május 26. Egeg, Magyarország, Bor út tanácskozás
2001. június 3. Garamszentgyörgy, falunap
2001. június 8. Naszvad, Szabadidőközpont, „Bíborpiros rózsa” – népdalverseny
2001. június 23. Ímely, Falunap
2001. augusztus 11. Nyitragerencsér, regionális nap
2001. augusztus 26. Búcs, I. Emese Udvarházi Napok, Felvidéki Népviseletek, konferencia
2001. szeptember 14. Budapest-Budafok, Pezsgő- és Borfesztivál
2001. szeptember 14. Udvard, történelmi konferencia
2001. szeptember 17. Budapest, Magyar Kultúra Alapítvány Háza
2001. szeptember 23. Zsitvabesenyő, szüreti ünnepély
2001. szeptember 24. Balatonalmádi, Angol Nyelvű Gimnázium
2001. október 1. Ajka, Nagy László Városi Művelődési Központ, Gyermekek háza
2001. október 9. Pécs, Határon Túli Magyarok
2001. október 27. Nagykapos, COPUS EXPO 2001
2001. október 28. Ekel. V. Tudós Hetényi János Napok
2001. november 29. Révkomárom, Ferences Barátok úti óvoda
2001. december 3. Köbölkút, Stampay János Hét, Alapiskola

2002-ben

2002. április 26. Búcs, Határmenti Együttműködések és Fejlesztések Fóruma
2002. május 5. Felsőszemeréd, Anyák Napja
2002. május 16. Ipolyság, Pongrácz Lajos Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola
2002. május 28. Győr, VI. Nemzetközi Babakiállítás
2002. június-augusztus Révkomárom, Európa Udvar
2002. augusztus 2. Nagymácséd, falunap
2002. augusztus 25. Gombaszög, Kulturális Napok
2002. szeptember 14. Komárom – Szőny, Szőnyiek Szüreti Falunapja
2002. szeptember 21. Komárom, Monostori Erőd, Felvidéki Kitelepítettek I. Országos Találkozója
2002. szeptember 27. Nagyigmánd, Alapiskola
2002. október 7. Kisbér, Gyöngyszem Óvoda
2002. október 24. Komárom, Feszty Árpád Általános Iskola
2002. november 8. Tata, Magyar Zoltán Művelődési Otthon, Óvodapedagógiai Nap
2002. november 10. Komárom, Kistáltos Óvoda
2002. november 15. Nyergesújfalu, Tömegszervezeti Ház, Benedek Elek Óvoda
2002. december 2. Esztergom, Honvéd utcai óvoda

2003-ban

2003. február 21. Budapest-Zugló, Zuglói Pedagógiai Napok
2003. március 15. Komárom, Czuczor Gergely úti óvoda
2003. március 20. Búcs, Phare CBC Kistáltos Projekt
2003. március 28. Velem, Novákfalva üdülőfalu
2003. április 26. Szőgyén, Művelődési Otthon, Tavaszi Hadjárat Emlékünnepség
2003. május 3. Naszvad, Szabadidőközpont
2003. július 25. Losonc, Századok érintetlen szépsége, Nógrádi Múzeum
2003. szeptember 14. Somorja, szüreti ünnepség
2003. szeptember 17. Királyhelmec, szüreti ünnepély
2003. szeptember. Nagytárkány, Községi Hivatal
2003. október 10. Bodrogszerdahely, alapiskola
2003. november 4. Nagykapos, Erdélyi János Alapiskola
2003. november 20. Kassa, Magyar Közösségi Ház
2003. november 29. Velem, kiállítás a lengyel vendégeknek

2004-ben

2004. január 20. Győr, Petőfi Sándor Művelődési Ház, II. Határon Túli Összművészeti Fesztivál
2004. február 5. Mosonmagyaróvár, Piarista Iskola
2004. március 1. Sopron, Benedek Elek Pedagógiai Főiskolai Kar tanácsterme
2004. március 14. Rajka, Békefi Ernő Általános Iskola
2004. március 15. Kapuvár
2004. április 18. Hegyeshalom, Hegyeshalmi Kulturális Egyesület, Polgármesteri Hivatal
2004. április 23. Pápa, Református Kollégium „Tánc – lánc” Művészeti Alapiskolája, Hollósy Galéria
2004. május 6. Velem, Felvidéki népviseletek kiállítása babákon
2004. június 8. Farnad, Kultúrház, „Szólj síp, szólj...”, Óvodai csoportok hagyományőrző seregszemléje
2004. június 10. Nagyölved, óvoda
2004. június 27. Budapest, Vendégségben Budapesten, „Égtájak” – Határon túli magyar fiatalok találkozója
2004. augusztus 7. Karva, III. Kézműves és Képzőművészeti Alkotótábor
2004. augusztus 27. Vásárút, falunap
2004. november 7. Diószeg, kultúrház
2004. november 19. Deáki, kultúrház, „Nemzeti hagyományaink”, Nemzetközi óvodapedagógiai konferencia
2004. november 28. Taksony, advent első vasárnapja
2004. december 7. Nádszeg, Magyar Nevelési Nyelvű Óvoda
2004. december 12. Vágkirályfa, kultúrház
2004. december 17. Dunamocs, a református egyház „Emánuel terme”

2005-ben

2005. február 27. Ipolybalog, sportterem, Csemadok Alapszervezete
2005. március 3. Ipolynyék, kultúrház
2005. március 9. Galánta, Kodály Zoltán Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola
2005. március 15. Ipolyvarbó, az 1848–49-es magyar polgári forradalom és szabadságharc 157. évfordulója
2005. március 24. Felsőszeli, kultúrház
2005. április 7. Érsekújvár, Regionális Művelődési Központ
2005. április 23. Nagymegyer, Bartók Béla Alapiskola
2005. május 6. Búcs, Katona Mihály Alapiskola, II. Emese Udvarházi Napok
2005. május 28. Ászár, Magyarország, gyermek- és falunap
2005. június 1. Esztergom, Vitéz János Római Katolikus Tanítóképző Főiskola, „Játékkal, mesével nevelő óvónők XIII. Országos találkozója”
2005. július 28. Kapolcs-Taliandörögd, Művészetek Völgye
2005. szeptember 1. Búcs, Emese Vendégház, kassai iparisták találkozója
2005. szeptember 11. Búcs, Emese Vendégház, kamarabemutató a Debreceni Családosok Egyesületének
2005. szeptember 25. Búcs, Emese Vendégház, jótékonysági rendezvény az erdélyi árvízkárosultak javára a Felvidéki Rockszínház szervezésében
2005. október 5. Zalaegerszeg, Megyei Művelődési és Pedagógiai Központ
2005. november 27. Lendva-Murav idék-Szlovénia /152.kiállítás/

2006.ban

153. január 5. Zalaegerszeg-Magyarország-Szakképző Iskola
154. január 22. Zalalövő-Magyarország, Salla Művelődési Központ
155. február 20. Ipolyság,Bieta,Regionális konferencia
156. március 20. Érsekújvár,Czuczor Gergely Magyar Tannyelvű Alapiskiskola
157. március 31. Jóka,Kultúrotthon
158. április 5. Fél,Csemadok,Házasságkötő terem
159. április18. Lég,Nyugdíjasok Ház
160. április 24. Nyitra,Csemadok,Zoboralji Kult.és Információs Központ
161. május 5. Pozsony,Csemadok,Magyar Ifjúsági Közösség
162. május 14. Szalatnya,Kultúrház
163. május 27. Budapest,Magy.Kult.Alapít.Háza,Budavári Mosolynapok
164. június 3. Búcs,86.Trianon-Nemzeti Emléknap
165. június 17. Nyárasd,Falunap
166. július 10. Nagyfödémes,XI.Falunap,785.Nagyfödémes
167. július 22. Alsóbodok,Generációk Találkozása,regionális konferencia
168. július 24. Párkány,Múzeum,Garammenti Reginális Konferencia
169. augusztus 17. Bátorkeszi,Falunap
170. szeptember 2. Budapest,Budafoki Pezsgő és Borfesztivál,Lics Pince
171. szeptember 9. Bátorkeszi,Kultúrházgaléria
172. szeptember 22. Lédec,Folkórfesztivál,CD-bemutat.ó
173. szeptember 29.-Marcelháza,Falunap,Kurtakeszi 750.évfordulója
174. október 6. Marcelháza,Cserkésztalálkozó előadással
175. október 22. Izsa,Községi Hivatal,Galéria
176. november 11. Dunaszerdahely,Kultúrotthon,Mártonnapi vigadalom
177. december 4. Mór, Magyarország,Lamberg Kastély,Galéria

2007-ben

178. január 23. Tatabánya,Kertvárosi Művelődési Ház
179. február 3. Dunaszerdahely,Hotel Thermál,Csemadok bál
180. február 5. Tardoskedd,Alapiskola
181. március 24. Farkasd,Alapiskola
182. április 3. Almásfüzitő-Izsa testvértelepülés,Könyvtár
183. április 20. Rimaszombat,Tompa Mihály Szavalóverseny
184. május 11. Szepsi-Encs testvértelepüléssel,Népművészeti Nap
185. június 1. Tany,Községi Hivatal
186. június 6. Köln,Németország,31. Deutsher Evangelischer Kirchentag
187. június 16. Ács,Magyarország,Falunap
188. június 23. Megyercs,Kultúrház
189. június 30. Endrefalva-Szecsény, Magyarország,Játékfesztivál
190. július 6. Jánok,Falunap
191. július 11. Búcs,Csángó gyerekek fogadása
192. augusztus 4. Vágfüzes,Falunap
193. augusztus 12. Geszte,Falunap
194. szeptember 14. Párkáy,Hídverő Napok
195. október 22. Strassbourg,Franciaország,Eu. Parlament,Galerie Nord
196. november 30. Oroszka,Községi Hivatal
197. december 22. Királyfiakarcsa,Kultúrház

2008-ban


198. január 7. Királyfiakarcsa,Petőfi Baráti Társaság
199. január 16. Bart,Csemadok évzáró
200. január 19. Szatmárnémeti,Rom.,Magy.Kult.Hete,Egycsillagú égbolt
201. január 20. Nagykároly,Románia,Székesegyház
202. március 28. Kecskemét,IV.Kárpát-medencei Asszonytalálkozó
203. április 4. Esztergom,Civil Börze
204. április 19. Búcs,X.Emese Udvarházi Napok
205. május 9. Székesfehérvár,Babaház
206. május 19. Budapest,Játékvár Óvoda, Lendvai utca
207. június 13. Szentpéter-Kultúrház,Gyermeknap
208. június 24. Nagykürtös,Csemadok Nap
209. június 26. Csallóközcsütörtök,Falunap
210. augusztus 22. Búcs,A község első írásos emléke-800.évforduló
211. október 3. Piliscsaba,Magyarország ,Uradalmi Ház
212. november 14. Zsitvabesenyő,Községi Hivatal
213. december 16. Pécs,Panon Ház

2009-ben


214. február 23. Léva,Reviczky Ház
215. március 12. Tát, Művelődési Ház,Márc. 15-i ünnepi megemlékezés
216. március 19. Búcs, V.Kárpátmedencei Asszonytalálkozó
217. március 20. Komárom,Jókai Színház,”Énekes madár”bemutató
218. március 28. Búcs,Emese Panzió,Czimbalmos 50.jubilans
219. április 14. Párkány,Óvoda a Teraszon,Népművészeti Nap
220. május 19. Gúta,Rákoczi Ferenc Alapiskola
221. május 29. Martos,Pünkösdi Népműv. Fesztivál,Ref.templom
222. június 13. Alistál,Népművészeti nap,Sportcsarnok
223. július 3. Lovas,Magyarország-Geszte testvértelep,Folklórfeszt.
224. július 11. Szatmárnémeti,Románia,Véndiák találkozó
225. augusztus 8. Hosszúhetény,Hetényi Bokréta
226. szeptember 16. Tatabánya,Megyeháza,Esztergom Megyei Napok
227. szeptember 26. Esztergom,Géza Fejedelem Szakiskola
228. október 23. Szentpéter,Csemadok megalakulásának 60.évfordulója
229. november 7. Naszvad, Művelődési Ház,Csemadok 60.évfordulója
230. november 12. Komárom,Szabadidőközpont
231. november 27. Esztergom,Szent István Gimnázium